Anasayfa  |  İletişim  |   Dünyada Geoplast S.p.A.: english français español deutsch português türkçe   [Diğer Diller »]
Kolon, Perde ve Döşeme Kalıpları
Geoplast- Plastic in the future
 

Geoplast'ın tüm ürünleri
LEED® PUANLARI
toplamanıza katkıda bulunur
LEED® sistemi nedir?
SERTİFİKALAR
Sertifika Numarası:

50 100 3643 - Rev. 04 - Yayınlandığı tarih 2010.10.20
  Modüler
  Yaklaşık 100 defa tekrar kullanılabilir
  Düşük ağırlık (maks. 11 kg) - kolay, basit ve hızlı kurulum
  Basit ve hızlı söküm
  Vinç kullanımı gerektirmez
  İnşaat alanında kolay taşıma ve depolama
ABS (Acrylonitrile Butadiene Styrene) plastikten imal edilmiş modüler ve tekrar kullanılabilir dairesel, kare veya dikdörtgen kolon ve perde kalıp sistemleri.

Geniş açıklıklarda tek veya çift eksenli boşluklu döşemeler oluşturmak için tasarlanmış tekrar kullanılabilir kalıp sistemleri.

Yapı ağırlığını hafifleten ve çift eksenli boşluklu döşemeler oluşturan tek kullanımlık kör kalıplar.

Kolon Kalıpları
GEOTUB® - Tekrar kullanılabilir modüler plastik dairesel kolon kalıbı

GEOTUB, konut, ticari ve endüstriyel yapılarda dairesel kolonlar inşa etmek amacıyla yüksek dirençli ABS plastikten imal edilmiş, modüler kolon kalıp sistemidir. Ürün çok sayıda döküm için tamamen tekrar kullanılabilir özelliktedir. GEOTUB, karton ya da benzeri malzemelerden farklı yeni bir kalıp anlayışıdır. Kalıp ayırıcı maddeler gerektirmeden kolay ve hızlı bir şekilde kurulur ve sökülür. Su ile kolayca temizlenebilir. Hafif ve istiflenebilir özelliktedir. Kolayca elde taşınabilir, nemli ortamlarda bile depolanabilir.

GEOTUB® PANEL - Tekrar kullanılabilir modüler plastik kolon kalıbı

GEOTUB PANEL, kare ya da dikdörtgen kolonların oluşturulması için yüksek dirençli ABS plastikten imal edilmiş, tekrar kullanılabilir kolon kalıp sistemidir. Bu ürün geleneksel ahşap ya da demir kalıp sistemlerinin alternatifidir. Panellerin tamamen sabitlenmesini sağlayan plastik kollar sayesinde kurulumu kolay ve hızlıdır. Kalıpların sökülme işlemi çok basittir. Dökülen kolonların yüzeyi başka bir işlem gerektirmeksizin görünür halde bırakılabilir. Sistem, inşaat alanında kolaylıkla taşınabilir ve istiflenebilir özelliktedir. Kalıplar bozulmadan nemli ortamlarda bile depolanabilir.

GEOPANEL® STAR - Ayarlanabilir tekrar kullanılabilir modüler plastik kolon kalıbı

GEOPANEL STAR, betonarme kolonların inşa edilmesi için yüksek dirençli ABS plastikten imal edilmiş, ayarlanabilir ve tekrar kullanılabilir modüler kalıp sistemidir. Paneller, değişik ölçülerde kolon, perde, kaide vb. inşa etme olanağı sağlayan “yıldız” formunda bir araya getirilirler ve hızlı kilitlenir plastik kollarla birbirlerine sıkıca bağlanırlar. GEOPANEL STAR tarafından sunulan en büyük yenilik; ayarlanabilir panellerin farklı ölçülerde kolon imalatına imkan tanımasıyla, panel sayısından, dolayısı ile ilk yatırım maliyetinden sağlanan tasarruftur.

Perde Kalıpları
GEOPANEL® - Tekrar kullanılabilir modüler plastik perde kalıbı

GEOPANEL, betonarme perde yapımında kullanılan, yüksek dirençli ABS plastikten imal edilmiş, tekrar kullanılabilir modüler kalıp sistemidir. Paneller, küçük boyutlu ve hafif olmaları (en fazla 11 kg) nedeniyle elde kolaylıkla taşınabilirler. Birbirlerine büyük bir direnç ve kalıcılık sağlayan hızlı kilitlenir plastik kollar ile bağlanırlar. Ayrıca, malzemeler neme ve kötü hava koşullarına karşı dirençli oldukları için her türlü ortamda depolanabilirler.

GEOPANEL® ART - Tekrar kullanılabilir tekstürlü plastik duvar kalıbı

GEOPANEL ART, tekstürlü betonarme duvarların inşası için tekrar kullanılabilir modüler bir kalıp sistemidir. Yüksek dirençli ABS plastikten imal edilen GEOPANEL ART, GEOPANEL sistemi ile birlikte kullanılır. İki parça bir araya gelerek yüksek verimlilikte, tekstürlü bir beton duvar kalıp sistemi oluştururlar. Duvar, döküm sonrasında doğrudan boyama veya dekorasyon işlemi için hazır hale gelir.

GEOPANEL® PISCINE - Havuzların inşası için tekrar kullanılabilir modüler plastik perde kalıbı

GEOPANEL PISCINE, istenilen biçim ve ölçülerde havuz inşa etmek için tekrar kullanılabilir modüler kalıp sistemidir. Elde edilen beton yüzey kalitesi, daha sonra yapılması gereken traşlama işlemini önemli ölçüde azaltır. Kaplama, doğrudan beton yüzeyine uygulanarak, koruyucu astar uygulamasını ortadan kaldırır. Sistem, vinç ve benzeri mekanik kaldıraçlar gerektirmediği için park ve bahçelere zarar vermez. Çalışma alanının çevresindeki çim ya da diğer bitki örtüsünün korunmasını sağlar.

Döşeme Kalıpları
GEOSKY® - Tekrar kullanılabilir modüler döşeme kalıbı sistemi

GEOSKY, betonarme döşemelerin oluşturulması için, yüksek dirençli ABS plastikten imal edilmiş tekrar kullanılabilir modüler kalıp sistemidir. Sistem, duvar kalıplarında kullanılan 60x120 cm ölçülerindeki GEOPANEL'leri kullanır. Beton plastiğe yapışmadığı için sökümü son derece kolaydır. GEOSKY, Y kirişi ve kayma kaması sayesinde, kalıpların sökülmesini hızlandırarak şantiyedeki malzeme dönüş süresini kısaltır ve yatırım maliyetlerini düşürür.

SKYRAIL® - Tekrar kullanılabilir tek yönlü nervürlü döşeme kalıbı sistemi

SKYRAIL, konut, ticari ve endüstriyel yapılarda tek yönlü nervürlü döşemelerin hafifletilmesi amacıyla, tekrar kullanılabilir plastik kalıp sistemidir. Nervürlerin arasına hafif elemanlar yerleştirme uygulamasını tamamen ortadan kaldırarak, tek yönlü nervürlü döşeme elde etmeye yarayan, geleneksel asmolen döşemelere alternatif olarak geliştirilmiştir. SKYRAIL'in oluşturduğu boşluk, elektrik ya da sıhhi tesisatın geçişi için kullanılabilir. Beton plastiğe yapışmadığı için sökümü son derece kolaydır. SKYRAIL, nervürler arasında dolgu malzemesi kullanılmaksızın daha hafif döşemelerin oluşturulmasına imkan vererek en yüksek yapısal verimi sağlar.

SKYDOME® - Tekrar kullanılabilir kaset döşeme kalıbı sistemi

SKYDOME, konut, ticari ve endüstriyel yapılarda çiftyönlü nervürlü döşemelerin oluşturulması için kullanılan yüksek dirençli ABS plastikten imal edilmiş kaset kalıp sistemidir. Sistem, plastik kirişlerden oluşan ızgaraların üzerine kubbeli elemanların konulması ile hızlı ve güvenli bir uygulama sağlar. Beton plastiğe yapışmadığı için sökümü son derece kolaydır. SKYDOME kalıpları özel şekli ve düşük ağırlığı sayesinde, yapısal olarak son derece verimli, büyük açıklıklara sahip kaset döşemeleri oluşturmayı mümkün kılar.

YENİ NAUTILUS® - Boşluklu döşemeler için kör kalıp sistemi

YENİ NAUTILUS, boşluklu betonarme döşemeler için geliştirilmiş modüler bir kör kalıp sistemidir. Geri dönüşümlü polipropilenden imal edilen kör kalıplar, döşeme plağı içinde hava boşlukları oluşturarak geniş açıklıklarda, yüksek yük taşıma kapasitesine sahip, kirişsiz düz bir tavan oluşturulmasını sağlarlar. YENİ NAUTILUS kullanılarak tasarlanan projelerde hem toplam maliyet olarak tasarrufa gidilir hem de düşük bina ağırlıkları ve yüksek ataletli döşemeler sayesinde yapıların deprem performansları önemli ölçüde arttırılır. Ürün, hafif olduğu için uygulaması oldukça kolay ve hızlıdır.

Geoplast S.p.A. - Plastic in the future
Via Martiri della Libertà, 6/8 - 35010 Grantorto (Padova) ITALY - Tel +39 049 9490289 - Faks +39 049 9494028 - info@geoplast.it
Anasayfa |  Kurumsal |  Kalıp |  Bina |  Su |  Yeşil |  Spor |  İletişim Her hakkı saklıdır.