İstanbul Özel Alman Lisesi mezunu olan Cüntay, 1996 yılında Northwestern University’den Endüstri Mühendisliği lisans, 2002 yılında Northwestern University Kellogg School of Management’te Finans, İşletme ve Pazarlama üzerine MBA eğitimini tamamlamıştır.

Centrum İş Merkezi A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak 2002 yılından beri görev yapan Okan Cüntay, 2009 yılında Gümüştay İnşaat adı altında Gümüş ailesi ile ortak olarak müteahhitlik işine girmiştir. Gümüştay sayesinde kazandığı sektör ve saha tecrübesini kullanarak 2012 yılında ABS Yapı Elemanları’nı kuran Cüntay, İtalyan Geoplast S.p.A.’nın Türkiye distribütörlüğünü almış ve inşaat sektöründe pek çok alışkanlığı değiştirme potansiyeline sahip yenilikçi ürünlerin tanıtımına başlamıştır.

2018 yılından itibaren Cüntay’ın yönetiminde kendi tasarladığı ürünleri Türkiye’de üretmeye başlayan ABS Yapı, gerek ulusal gerekse de uluslararası projelerde yenilikçi ürünlerini kabul ettirmiş, bu alanda 2020 Yapı Kataloğu Altın Çekül ödülüne layık görülmüştür.