2019’un En İyi 3 Kör Kalıp Referans Projesi

istinyepark izmir disposable formwork

İstinyePark İzmir

Katta Hafif Dolgu

ZKZY Orjin Grup tarafından inşa edilen “İstinyePark İzmir” otel ve alışveriş merkezi projesinin podyum alanlarındaki hafif dolgu ihtiyacı ABS Plus Kör Kalıpları kullanılarak giderildi. Orijinal projesinde farklı katmanlarda yüksek yoğunluklu EPS doldurulması planlanan alanlarda, ABS Plus kör kalıpları kullanılarak öncelikle inşaat maliyeti ve sonrasında inşaat süresi ciddi oranda azaltıldı.


Emaar Square, İstanbul

Betonarme Yükseltilmiş Döşeme

 Emaar Square’in Kuzey Kulesi kompozit bir yapı olduğundan yapılacak imalatlarda yapının yükünü arttırmamak en önemli tasarım kriterlerinden biriydi. Bu kriter gözetilerek tüm katlarda betonarme kat döşemesinin üzerine ABS Level H5 cm + 4-5 cm lif katkılı beton şap uygulaması yapıldı. Böylece minimum beton kalınlığı azaltılarak toplam yapıya gelen beton şap yükü %50’ye varan oranda azaltıldı.


Portonovi Luxury Resort, Karadağ

Temel Pabuçları Arasında Dolgu

Allucon Company tarafından Herceg Novi, Karadağ’da inşa edilen Porto Novi Hotel projesinde temel üzerinde betonarme yükseltilmiş döşeme olarak tercih edilen ABS Plus – yüksekliği ayarlanabilir dolgu kör kalıpları ile hem kolon pabuçları arasındaki dolgu ihtiyacı giderilmiş hem de kör kalıplar ile oluşturulan betonarme yükseltilmişdöşemenin içi %95 oranında boş olduğu için modüler yükseltilmiş döşemelere benzer şekilde oluşturulan boşluğun içerisinden elektrik/mekanik tesisat geçişleri sağlanmıştır.

ABS Hafif Dolgu Kör Kalıplarının projelerinizde size nasıl yarar sağlayacağını öğrenmek isterseniz, bizimle bu linkten iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir